جمعه 19 خرداد 1396 :: نویسنده : محمد طاهری
للباقی 
انقلابی بودن به تورم رگ گردن نیست که هر چه بیشتر داد بزنی و فحش بدهی بیشتر انقلابی شناخته شوی. انقلابی به عقلانیت و استدلال و بیان متین ست؛ البته ایضا آن جا که ببینیم حقی ضایع می شود رگ گردنی می شویم و ناحق را با خاک یکسان می کنیم و روزگارش را خاک سیاه.
 اما در تشخیص درجه دشمنی گاهی مشکل داریم. یا صفریم یا صدیم! باور بفرمایید چهل هم عدد ست، پنجاه و شش هم عدد ست، هشتاد و هفت هم! اگر درجه بندی ما درست بود هیچ وقت راحت برچسب غیر انقلابی نمی زدیم. ( رجوع کنیم به بیانات رهبری در دیدار سال گذشته ماه مبارک با دانشجویان، که در آن مأموریت 12 گانه یکیش پرهیز از زدن برچسب غیر انقلابی بود.) درباره بحث انقلابی بودن بیشتر می نویسم.
 اما یک توضیح راجع به یادداشت خاله زنک بازی سیاسی که درباره حمله تروریستی بود؛ درین متن اگر دقت شود تأکید می شود که باید فرصت شناسی کرد؛ منظور اصلا این نیست که ما جریان واداده و ضعیف و بی عزت نفس دولت و تفکر حامیش را درین ماجرا نقد نکنیم بلکه منظور این ست که بفهمیم چه چیزی الان در گرماگرم ماجرا اولویت ست. هنوز اخبار حمله تروریستی کامل نشده و تعداد شهدا مشخص نشدند و تکفیری ها به هلاکت نرسیده اند که عده ای آتش توپخانه را به جای آمریکا و سعودی و اسراییل به سمت دولت گرفته اند.
 و این کار همان قدر سخیف ست که با شهدای این واقعه سلفی گرفتن! و این سلفی گرفتن ها کار سیاست بازان ست.
در آن موقعیت هرچه فحش داری بر سر بانیان اصلی این ماجرا بزن و ملت ت را متحد کن، بعد دو سه روز بنشین و آسیب شناسی کن و بگو سیاست های واداده تفکری که سازش را تئوریزه می کند ناکارآمد ست به این دلایل. نه این موضوع شهید می شود و نه حافظه تاریخی مردم کمتر از دو روز ست!
 للحق
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


پنجشنبه 25 خرداد 1396 11:45 ق.ظ
شخصی نکنید ماجرا را. جدای از دلایل خود برای دفاع از منطق این اتفاق اما با پیش فرض قبول منطق شما: بنده یک نفر! شما یک نفر! در کشوری که حادثه ها بی درنگ و پشت در پشت هم اتفاق می افته، هر حادثه برای پرداختن در حد وسیع زمان خاص خودش را دارد! عکس العمل های مردمی به هر حادثه دستوری نیست! خاله زنک بازی های سیاسی که نام می برید مگر عمده اش کار کیست؟ همین مردم! اشتباه شما این است که یک طیف را جزء مردم می دانید و طیف دیگر را خیر گویا! در زمانی نه چندان دور منتخب یک طیف از مردم مورد هجوم تهمت هایی قرار گرفت که اندک زمانی پس از آن عکسش را دیدند؛ مردم خودجوش به حرف آمدند. جلوی جوشش مردم را نمی توان گرفت. حتی اگر رسانه ها در بخشی دخیل باشند اما شعار سایه جنگ در اذهان مردم باقی بود.
محمد طاهریمن که با شما دوست عزیز هم اعتقاد هستم. بدیهی هست که منتقد دولت و سیاست هاش هستم. عرض بنده کلا چیز دیگه ای بود که شما جور دیگه ای برداشت کردین. البته عمیقا معتقدم موج سازی ها ابتدا با یک سری اشخاص و سایت و روزنامه ایجاد میشه؛ البته این طبیعی ست اما بدون فکر سوار موج شدن خطرناکه. درین باره یادداشتی مینویسم
سه شنبه 23 خرداد 1396 01:32 ق.ظ
اینبار شما راحت حکم نکردید؟ بنده به همه کسانی که دارای اختلاف نظری هستند به دید دشمن نگاه می کنم؟ با این برداشت از سخنان بنده تکلیف ماجرا مشخص شد؟ الحمدالله.
محمد طاهریتوصیف بود؛ حکم نکردم. عرض اینه وقتی نگاهمون صفر و صدی شد، همه رو یا دشمن میبینیم یا دوست
دوشنبه 22 خرداد 1396 01:17 ق.ظ
جبهه ی غربگرای داخلی و خارجی!
با مخاطبینی وسیع از قشر خاکستری
محمد طاهریچرا نمیتونیم بین گروه های مختلف فکری فرق قائل بشیم؟ ببخشید اما این همون نگاه صفر و صدی هست؛ همون نگاه(مرگ بر...) و (درود بر...) هست که فقط به درد شعار میخوره و نه تحلیل! شما بین منتقدین و مخالفین و معارضین و مغرضین هیچ فرقی قائل نیستین؛ همه کسانی رو که با خودتون اختلاف نظر دارن رو با دید دشمن میبینین و به خاطر همین هم میتونین راحت حکم کنین که اتحاد بین مردم با این توصیف اهمیت چندانی نداره. ضمن احترام گذاشتن به نظر شما، اما نظر حقیر کاملا با شما متفاوت ست.
شنبه 20 خرداد 1396 10:25 ق.ظ
حاج کاظم آژانس شیشه ای... حزب اللهیا دور حاج کاظم حلقه زدن و مردم دور پرستویی؛ تحلیل خود پرستویی رو دیدید؟ قشنگ به مردم میگه معلوم نیست کی عامل این حادثه است؟! درست بعد از گردن گرفتن داعش!
محمد طاهریاصل ماجرا حاج کاظمه فرع فرع فرع ماجرا پرویز پرستویی. خیلی دنبال تحلیل قوی از این بزرگواران نباشیم...
شنبه 20 خرداد 1396 10:20 ق.ظ
مردم ایران به شدت مردم تحلیلگری هستن، نمی تونن یه ماجرا ر بدون تحلیل بپذیرن، این وسط بچه های انقلابیتحلیل اراعه ندن تحلیل اونوریا قالب میشه! کم آتیش بیار معرکه شدن؟ وقتی یه جبهه لحظه ای دست از فعالیت برنمیداره، جبهه مقابل دوروز بخوابونه که چی؟ فرصتو دو دستی تقدیم اونا کنه؟ این اتحادهای ظاهری دردی از اختلافات ریشه ای ما حل میکنه؟ ما همیشه از این اتحادها داریم! نمونه ی آخرش بعد از اعلام نتیجه انتخابات ریاست جمهوری. همین الانشم مردم مقابل مردم نایستادن! بهمدیگه رو به فکر وادار کردن تا با تضادهای خودشون و بقیه بیشتر آشنا بشن! درست وقتی که احساساتشون آماده تره و تو شک هستن.
محمد طاهری دقیقا درین ماجرا جبهه مقابل کی هست و مخاطبش کیه که می فرمایین فرصت رو دو دستی تقدیم اونا نکنیم؟!
شنبه 20 خرداد 1396 02:24 ق.ظ
قصه قصه ی زخم بود.قصه ی درد. تیری به قلبمان خورد و صدای ناله هامان بلند شد. زخم های روحانی و هم پیالگانش بر دلهامان تازه بود زخمی دیگر اضافه شد. درد را با تاخیر فریاد نمی زنند.
محمد طاهری به قول حاج کاظم آژانس شیشه ای، خیبری سوز داره نه دود! ما هم زخم داشتیم؛ اما از این زخم ها بزرگ تر، زخم همراه هم نبودن مردم با همه؛ اگه همه با هم همراه شن و یک صدا توی اون فضا بر دشمن اصلیشون فریاد بزنن، اتحاد به وجود میاد. بعد از این ماجرا هم شروع کنن درباره زخم هاشون گفتن. فرصت نسوزونیم...
شنبه 20 خرداد 1396 01:51 ق.ظ
فقط دوروز؟؟
درست هنگام تشییع پیکر شهدا!
این عاقلانه است؟
محمد طاهریفکر می کنم متوجه عرضم شدید...
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


رندان خاموش
درباره وبلاگ


للباقی

اصلِ قصه من با تو با "إسمع و إفهم" تازه شروع می شود ... .

ر.خ

للحق

مدیر وبلاگ : محمد طاهری
نویسندگان
آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :

                    
 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic