یکشنبه 21 خرداد 1396 :: نویسنده : محمد طاهری
للباقی

 مدیون تو هستند همه مردم عالم 
نان عمل توست سر سفره آدم 
مضمون سخاوت ز تو الهام گرفته 
از صندوق قرض الحسنت وام گرفته 
حرف کرم تو همه جا ورد زبان ست 
چیزی که عیان ست چه حاجت به بیان ست؟!

 نیمه ماه مبارک برای ما حال و هوای دیگری دارد. یک حال خوب؛ یک حال متفاوت؛ یک محفل قرآنی؛ یک جشن؛ یک سفره؛ یک کرم؛ یک کریم؛ یک نگاه؛ یک استاد؛ یک اجرا؛ یک تقاضا ...
 می دانی کریم کیست؟ آن کسی که نسبت به آنچه تو در ذهن داری بزرگ تر می بخشد؛ یعنی فکر تو هر قدر که باشد کریم بزرگ ترش می بخشد؛ این تعریف من ست از کریم. ظرف تو هر چه بزرگ تر، کرامت کریم بیشتر. گر گدا کاهل بود تقصیر صاحب خانه چیست؟ 
امسال هم استاد، مسئولیت اجرا را برعهده حقیر گذاشتند. وقتی می خواستم بروم پشت میکروفون به این فکر می کردم عجب لطفی نصیبم شده ست که اندک قدمی درین مسیر بردارم؛ چرا که از نفس اجرا هیچ وقت خوشم نمی آمده اما وقتی رنگ و بویش، حسنی ست لطف مادرش بیشتر ست و چه عنایتی بالاتر از این. 
این انس ما و بچه ها با حضرت امام حسن (ع) بعد از خدا مدیون استاد دلسوز و مهربان مان هستیم. کسی که نقش پدری دارد برای همه ما. کسی که عزیز ست فی الواقع. کسی که قبل از این برنامه ها به من تأکید می کند اسمی از من نیاورید و وقتی مراسم شروع می شود می رود چهارزانو در راهررو می نشیند و سرش را پایین می اندازد و خودش ریزترین کارها را انجام می دهد؛ و من هر بار عهدم را با او می شکنم و از محبت هایش یک تشکر کوتاه می کنم و مگر این امر واضح و بدیهی، غیر قابل انکار ست که او از شریف ترین آدم های هم نسل خودش هست؛ گمنام و مومن و بی ادعا و مهربان. دیشب و امشب اما برای من خاص بود به واسطه کریم؛ آن سوی این شب ها چه می گذرد؟ آن سوی فکرها و آرزوهای به باد سپرده شده مجنون وار از پنجره کرم چگونه می شود؟ شاکرم خدای عزیز که بر سر این سفره راهمان دادی. 
تو مگو ما را بدان شه بار نیست 
با کریمان کارها دشوار نیست نیست نیست نیست نیست نیست نیست
 بعد التحریر: امروز پایان نامه ام وارد فاز جدیدی شد. فازی که مرا مصمم تر و ایضا با انگیزه تر می کند که دشوار نیست با کریمان!! 
للحق
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


رندان خاموش
درباره وبلاگ


للباقی

اصلِ قصه من با تو با "إسمع و إفهم" تازه شروع می شود ... .

ر.خ

للحق

مدیر وبلاگ : محمد طاهری
نویسندگان
آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :

                    
 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic