للباقی

تیتر یک چهارمین شماره هفته نامه جوان، مصاحبه با رئیس دفتر نظارت شورای نگهبان در استان بود. با توجه به القائاتی که امروز برای انتخابات مجلس آینده و بحث تأیید صلاحیت ها می کنند، این مصاحبه می توانست تا حدی روشن گری کند هرچند که هرچه کردم از زیر سوالات بو دار فرار کردند!!

للحق
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


سه شنبه 30 تیر 1394 :: نویسنده : محمد طاهری
للباقی

ماه مبارک و عید فطر را که خانه نباشی سخت است اما سختی برای ما معنی ندارد!! چون که " ما می توانیم! ".
حقیر اعتراف می کنم قبل همین ماه مبارکی، شگردی جز تخم مرغ در زمینه آشپزی نداشتم. حاضر بودم ده کرسی بروم بالا اما پیاز داغ نگیرم نه اینکه بدم می آمد نه! بلد نبودم طبخ غذا را اساساً!
اما این ماه مبارکی خیلی مبارک بود لااقل برای آشپزی ما. بسم ا... گفتیم و شروع کردیم. برنج دانه بلندی را تحت راهنمایی استاد بزرگوارم حاجی! درست کردم. بعد از کلی استرس، برنج دانه بلند به عمل آمد. کلی کیف کردم و اصلاً باورم نمی شد که این ساخته و پرداخته دست حقیر باشد! فی الفور بیانیه ای همراه با عکس در گروه خانوادگی و فامیلی شبکه های اجتماعی صادر کردم به این شرح:
{ بسمه تعالی
   بدین وسیله اعلام میدارم که اولین برنج زندگیم را امشب درست کردم و این پروژه در نهایت دقت و صحت به عمل آمد. منابع آگاه شهادت دادند ته دیگ حاصله یکی از بهترین انواع ته دیگ های موجود در بازار داخلی و خارجی ست. این موفقیت بزرگ را به بیت معظم طاهری، بهزادی و جمیع فامیل وابسته تبریک عرض میکنم}
 این موفقیت، اعتماد به نفس زائدالوصفی حاصل کرد به طوری که تقریباً باقی دوستان به چشم آشپز نگاهم می کردند. خاصه آن هنگام که سوال هم می پرسیدند، کلی ذوق می کردم اما به چهره نمی آوردم. بعد از آن برنج دانه بلند، پروژه ماکارونی را تحت راهنمایی استاد بزرگوارم سرکار مامان! به خوبی هرچه تمام تر به عمل آوردم. بعدش سویاپلو بود که آن هم خوب بود. بعدش باز ماکارونی بود که خیلی پرملات نبود و از قضا محسن آمد و قدری آشپزی ام در حوزه برون خانگی، بگویی نگویی کمی خدشه دار شد. بعدش پروژه کتلت بود که تحت راهنمایی استاد بزرگوارم سرکار دَدَم(خواهرم) انجام شد. قدری در محاسبه تعداد سیب زمینی ها دچار اشتباه شدم و می توانستم شیرین کل منطقه زیرتل یاسوج را نذری کتلت بدهم!! اما طعمش بدک نبود.شکر!
 امروز وارد پروژه سنگین تری شدم. این پروژه به گواهی دوستان خودی و ناخودی، از سنگین ترین پروژه هایی است که غالب دختران و حتی بعضاً زنان خانواده هم در آن مشکل دارند. و آن طبخ برنج چنپه!!( برنج محلی ) است. غریبه نمی خواند که! همین استاد اولی خودم یعنی حاجی که ذکر خیرش بالا آمد جان ما را به لب آورد تا توانست برنج چنپه اش شله نشود!! اما حقیر در بار اول در بهت کامل دوستان خودی، توانستم به سلامتی بارش بیاورم. اما قدری طعمش به کاه می زد!!
القصه آن که مرد را سختی می سازد و کاری نیست که نشود انجام داد حتی پیاز داغ و برنج چنپه!
مــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــی شـــــــــــــــــــــــــــــــــــود مــــــــــــــــــــــــــــــــی توانیـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــم !!

للحق
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


یکشنبه 28 تیر 1394 :: نویسنده : محمد طاهری
للباقی

پیشنهاد خواندن این کتاب از سمت یک نویسنده بود. دنبال خریدش بودم که محسن عزیز هدیه ام داد.
لحظات خوشی را با این کتاب سر کردم هرچند که نیم بیشترش را در نیم شب دیشب خواندم.
کتاب، داستان زندگی ملاصدرای شیرازی است. صدرالمتألهین بزرگ. حکیمی کم نظیر که ابداعات فکریش، خیلی از معضلات و گرفتاری علومی مثل فلسفه و عرفان و کلام اسلامی را برطرف ساخته است.
ملاصدرا را از این جهت دوست می دارم که حکمتش تلاقی عقل و عشق است. پیوند دهنده فلسفه و عرفان. شوریدگی عاشقانه از اصول عاقلانه اش می بارد. همه این شگفتی ها را کسی چون مرحوم نادر ابراهیمی قلم بزند دیگر شاهکاری می شود به اسم: مردی در تبعید ابدی.
جای جای کتاب عرق شرم ریختم از مناعت طبع پایینم و کلاه عُجب از سرم افتاد هنگامی که بلندای طبع و نگاه بزرگ ملا را دیدم.
بحث های کلامی و فلسفی و عرفانی همه جای کتاب جاری بود. از "تقدم وجود بر ماهیت" تا "معاد جسمانی" و "ماهیت حرکت" و ...  اما نه به زبانی پیچیده هرچند که خود ملا در جوانی، زبانی شدیداً ثقیل داشته است و این ثقیلی گاهی در کتاب به شکل رقیقی حضور داشت.
علاوه بر این، قسمت های عاشقانه کتاب هم زیبا بود. مگر می شود نادر ابراهیمیِ عاشقانه نویس، بنویسد و انسان از عاشقانه هایش به وجد نیاید؟!
ساعت 3و 40 دقیقه بامداد روز یکشنبه 28 تیرماه پایان یافت.

- بانو! زمانی که با زمانه خویش نساختی، و با مسند نشینان و اَمربَران ایشان کنار نیامدی، و آنچه را که جاهلان می گویند، جاهلانه باز نگفتی، لاجرم به تبعید ابدی روح گرفتار خواهی شد ... .

للحق
     
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


للباقی 

روز قدس که کیک و ساندیس ندادند ...

یادداشت برای شماره سوم هفته نامه روزنامه جوان  

 

مردم با زبان روزه در اوج گرما آمدند در خیابان ها. نه کیک و ساندیس دادند و نه اداره ها، اضافه کار. نه مدرسه ای دانش آموزانش را به اجبار آورد و نه دانشگاهی، دانشگاهیانش را.

اگر یک صدمِ این جماعت را دشمن می توانست به خیابان ها بکشاند رسماً سقوط انقلاب را اعلام می کرد! اما هر ساله حضور مردم، لال شان می کند و مجبورند گنده گویی کنند درباره گزینه های خیالی شان که با هارت و پورت رسانه ای، فقط بتوانند ابهت از دست رفته شان را احیاء کنند.  

روز قدس رفراندم است. همه پرسی از ملت ما و ملت های آزادی خواه جهان که میزان پایبندی به آرمان فلسطین و قدس شریف و محور مقاومت را نشان می دهد.

حذف غده سرطانی، اسرائیل جعلی، یک آرمان مهم ماست که امام روح الله برای ما ترسیم کرد و چه سنجشی بالاتر از این که هر ساله ملت ما با زبان روزه به صحنه می آیند و عریان ترین شعارها را علیه استکبار و استکفار می دهند و نشان می دهند که دل در گرو آرمان های جریان مقاومت دارند؛ چه در زمان جنگ چه در زمان صلح. چه در  مذاکره چه در غیرمذاکره. چه توافق بشود چه نشود. هرچه بشود، آرمان های ما تغییر نمی کند؛ کماکان باید اسرائیل محو شود ... .

روز قدس علاوه بر جنبه استکبار و استکفار ستیزیش، یک همه پرسی برای انقلاب خودمان است. مردم با این شرایط وقتی به خیابان ها می آیند ثابت می کنند که حامی کامل انقلاب شان هستند. این صحنه ها که حضور مردمی دارد، همه پرسی برای انقلاب نیز هست.

مردم استان ما هم از ابتدای انقلاب در تمامی صحنه ها از انتخابات تا راهپیمایی ها با حضور حداکثری خود گل کاشته اند. گلی تقدیم به رهبر و انقلاب شان. ای کاش مسئولین با زبانی نافذ این گل ها را نشان مدیران بالادستی شان بدهند که آن ها بدانند صاحبان اصلی انقلاب، کیانند ... .  

للحق

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


شنبه 27 تیر 1394 :: نویسنده : محمد طاهری
للباقی

خدایا تو خودت شاهد باش که هیچ کاری برای من اولویت دارتر از پیگیری درد و استضعاف مردم نیست. خیلی خوشحالم که پروژه جدیدی را قرار است در هفته نامه پیگیریش کنیم و در پوست خودم نمی گنجم. شکر تو را که دیگر نیاز نیست برای پیشبرد اهدافم نق و نوق های خودپرستان را تحمل کنم.
قربانت
ر.خ

للحق
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


للباقی

پایان مقاومت سی روزه عیدی است که مبارک است ان شالله برای همه ما و "انی اسئلک خیر ما سئلک منه عبادک الصالحون و اعوذ بک مما استعاذ منه عبادک المخلصون "
این روزها خیلی ها دست و پاچه شده اند. یکی می گوید عن قریب سفارت آمریکا می تواند بازگشایی شود، یکی می گوید عن قریب مراودات اقتصادی با آمریکایی ها شروع می شود و یکی می گوید الان وقت تعامل با دنیاست و قبل از این مفلوک تر از خودمان در عالم نبود و من هم می گویم عن قریب حلقه صالحینی یا انجمن مستقلی یا ویژه نامه روزنامه جوانی در لاس وگاس بزنیم ... !!!
یکی بدتر می گوید شرایط حسنی است و جان عالمی فدای امام کریم مان؛ صلح کریم آل الله زمانی بود که یارانش زیلوی زیر پای حضرت را هم کشیدند و به غارت بردند. روز عید است و نمی خواهم روضه بخوانم بعد این ماه روزه.
اما امروز ولی امر طور دیگری صحبت کرد در خطبه های عید مقاومت. در شرایطی که همه سرمست اند-چه آنانی که واقعاً سرمست اند و چه آن هایی که خودشان را به سرمستی زده اند- و کسی جواب یاوه گویی و عربده کشی فضول کم زور ( آمریکا) را نمی دهد خودش شخصاً وارد می شود. رسانه های داخلی و خارجی که درین چند روز غوغای رسانه ای کرده اند و خوب بخش های خبری شان پر شده، حواسشان یحتمل به ملت هایی نیست که چشم امیدشان به ایران محور مقاومت است. ولی امر اما حواسش بود.
ولی امر از جنگ سخن گفت. واژه ای بس غریب میان انبوهه چراغ رنگی های تفاهم و صلح!  داد زد که شرایط حسینی است امروز نه حسنی چه این متن تصویب بشود چه نشود.
به هر حال چه این متن تصویب بشود چه نشود عیدتان مبارک.

للحق     
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


پنجشنبه 25 تیر 1394 :: نویسنده : محمد طاهری
للباقی

همین اواخر روزهای نخست
بین الطلوعین
از تاریکی آسمان تا زمانی که به آبی بزند آسمان تا به نور بزند آسمان
من و محسن و ایمان و منصور
کنار 8 ستون برافراشته گم نام
یا عماد من لا عماد له ...

للحق
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


پنجشنبه 25 تیر 1394 :: نویسنده : محمد طاهری
للباقی

حسن ف... را خدا رساند.
 وقتی که همه چیز حال گیر و تکراری می شود. وقتی آرزوی دیروز، تکراری رخوت بار امروز می شود. وقتی ذهنت آن قدر درگیر است که راهی جز به جاده خاکی زدن نداری.
 وقتی برخلاف این همه شادی و رنگارنگی دیگران، تو تنها ناله کم جانی در بساطت می ماند اگر خدا را صدا بزنی، خدا حسن ف... را می فرستد تا تو کلی کیف کنی و سر حال بیایی. می فرستد تا برایت داش آکلِ هدایت بخواند و سلوچ دولت آبادی و حسین پناهی و شعرهایش و داستان هایش را و تو در نگاهش زندگی کنی.
ممنونم خدا که حسن ف... را فرستادی.
قربانت
ر.خ

للحق  
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


چهارشنبه 24 تیر 1394 :: نویسنده : محمد طاهری
للباقی

این روزها، روزهای عیارسنجی است. برای محک رسانه های محل رجوع و شناخت شخصیتی اشخاص و مواضع شان، مجال کم نظیری است. عیارسنجی با چهار شاخص: ( منطق، صداقت، انصاف و بصیرت).
من نه خیلی ذوق زده ام و نه زانوی غم بغل گرفته ام. حتی اگر مخم درست یاری دهد یحتمل  آدم بی آرمانی هم نباشم. اما نسبت به این مسئله بی اطلاعم و تخصصی ندارم.
 اما درین شرایط گل آلود، خوب می توان ماهی گرفت و عیارسنجی کرد.
باید جنبید که از این موقعیت ها کم پیش می آید.
هرچه می شود امیدوارم به رشد عزت پرچم دار اسلام حقیقی یعنی ایران ختم شود.

للحق 
  
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


یکشنبه 21 تیر 1394 :: نویسنده : محمد طاهری
للباقی

هرچه فکر می کنم می بینم دلیل های زیادی برای کار نکردن وجود دارد. قید همه چیز را زد و رفت مثل باقی زندگی کرد. 
زمانی که هرچه می بینی پمپاژ غفلت است و غفلت، آدم گاهی سرش را از افق برمی گرداند. بگویم این که می گویم غفلت نه یعنی یک عده از خدا بی خبر غفلت پمپاژ می کنند؛ نه به هیچ وجه. از این مدعیان  ...
بگذریم.
قربان آقا. هر وقت آدم دلش بگیرد فقط کافی است نگاهش کنی و به دم مسیحاییش گوش کنی.

خدا بر عزتت بیافزاید مرد خدا

للحق

بعدالتحریر:

یکی از بی نظیرترین دیدارها، دیدار دانشجویی است. یادش بخیر. صفا به توان صفا
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


للباقی


قبل التحریر: دومین یادداشت در هفته نامه استانی روزنامه جوان استان ک و ب

مسئولین استانی

کهگیلویه و بویراحمدی فکر کنند نه تهرانی !


اگر به بعضی از مدیرها بگویی تو تهرانی مدیریت می کنی، خیلی به خودش افتخار می کند و فکر می کند لابد داری کلی از او تعریف می کنی و چه مدیریت شایسته ای دارد!! اما اگر قدری فکر و تأمل کند می بیند این حرف از هزاران نقد بی رحمانه، گزنده ترست و بهترست عطای مدیریتش را به لقایش عاجلاً ببخشد!

 مدیر کهگیلویه و بویراحمدی کت و شلوار چند میلیونی بپوشد، خط اتویش مثل چاقوی میوه خوری اره ای باشد، بوی ادکولونش تا 10 فرسخ آن طرف تر هم برود، شاسی ماشین زیر پایش هم خیلی بالا بلند باشد، خانه اش هم ویلای در حد نیاوران باشد، همه این ها باشد که باشد. این ها درست است که او را از بدنه مردم جدا می کند و در وادی اشرافیت غرقش می کند و لاجرم درد مردم را درد نمی بیند اما  از این ها بدتر آن است که فکر مدیر کهگیلویه و بویراحمدی بومی نباشد. یعنی مدیریتش خاص محیط اطرافش نباشد.

خیلی از این مدیران را بلند کنی و با همین نوع مدیریتش ببری فلان اداره در تهران، در کارش هیچ خللی ایجاد نمی شود. یعنی همان مدیریتی که در کهگیلویه و بویراحمد انجام می داده عیناً در تهران می تواند انجام دهد و این نشان از نبود مدیریت بومی است که خیلی جاها مخرب و آسیب زا است.

حال جای سوال جدی است که مدیران استانی چه قدر شاخصه های مدیریت بومی را رعایت می کنند؟! یا اساساً به مدیریت بومی اعتقادی دارند؟!

در ادامه به چند شاخص مدیریت بومی به صورت گذرا اشاره می کنیم:

تمرکز برای زیرساخت سازی: این استان نسبت به استان های توسعه یافته کشور، از نبود زیرساخت ها رنج می برد. این نبود زیرساخت ها باعث می شود فاصله توسعه یافتگی و عقب افتادگی هر روز بیش تر و بیش تر شود. تمرکز مدیران استانی باید به سمت فراهم کردن بسترهای ایجاد زیرساخت ها در همه مقولات اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و ورزشی برود. این مهم زمانی اتفاق میافتد که مدیران و نمایندگان استانی، توانایی نشان دادن ظرفیت های بالای استان را برای برنامه ریزان بودجه ای دولتی و سرمایه گذاران بخش خصوصی داشته باشند که این خود نیز به قدرت نفوذ کلام و منطق و سیاست مدیران و نمایندگان برمی گردد. در صورت تحقق این مهم، یکی از مهم ترین معضلات استان یعنی نرخ بالای بیکاری و به تبع آن مشکلات فرهنگی و اجتماعی که از آن پدید می آید، کاهش پیدا می کند. حال یک مدیر کهگیلویه و بویراحمدی می بایست بیشتر وقت خود را صرف رایزنی و ایجاد کانال هایی برای آوردن ظرفیت های سرمایه گذاری به استان بکند، در حالی که این مهم در استان های توسعه یافته تا حدی پیش تر محقق شده است.

ظرفیت بالای فرهنگی استان:  نزدیکی فرهنگ ها در استان-از زبان و پوشش گرفته تا خیلی از آداب و رسوم- ظرفیت بالایی جهت وحدت آفرینی ایجاد کرده است. در یک جامعه زمانی که وحدت شکل گرفت، پیش برد مقاصد اقتصادی و اجتماعی راحت تر می شود. البته در این میان نگاه فراجناحی بسیار حائز اهمیت است که متأسفانه در این خصوص سال هاست که مشکلات عدیده ای در استان موجود است. حال یک مدیر کهگیلویه و بویراحمدی می بایست با عنایت به تمامی آن نقاط مثبت وحدت آفرین و با پرهیز از نگاه جناحی و حزبی، ضمن ایجاد بسترهایی جهت استمرار این ظرفیت ها، در پیش برد شاخصه های پیشرفت این استان از این عوامل فرهنگی بهره بگیرد.   

تلاش همه جانبه برای تغییر رویکردهای غلط فرهنگی: همه نیک می دانیم که در عین ریشه داری و اصیل بودن فرهنگ این خطه همیشه سربلند، از برخی تهدیدهای فرهنگی رنج می بریم. تهدیدهایی نظیر افراط در نگاه قومی-طائفه ای، سیاست زدگی و ... . این تهدیدها در دراز مدت می تواند عامل مهمی در کند شدن سرعت پیشرفت استان باشد. در استان های بزرگ به دلیل تعدد فرهنگ ها، این تهدیدها به مراتب پایین تر است. لذا یک مدیر فهیم کهگیلویه و بویراحمدی می بایست بخشی از اهتمام خود را صرف مبارزه با تهدیدهای مهم فرهنگی کند.

توجه ویژه به محروم بودن استان: در همه جا می توان سراغ از محرومیت گرفت. اما در این استان این محرومیت گستره وسیعی دارد و به یک ویژگی محسوس این استان تبدیل شده است. این ویژگی آن قدر دردناک است که اهتمام ویژه مسئولین را برای محرومیت زدایی طلب کند. حال آن که در استان های بزرگ، محرومیت، یک ویژگی محسوس آنان نیست. لذا مدیر کهگیلویه و بویراحمدی در مدیریت بومی خود باید محرومیت زدایی را به یک اولویت مهم کاری خود تبدیل کند.

جلوگیری از خروج نخبگان استانی: به دلیل نبود ظرفیت های لازم و از آن مهم تر عدم توجه حقیقی به نخبگان این استان، متأسفانه شاهد آنیم که خیل عظیمی از نخبگان مطرح، این استان را ترک می کنند و این مهاجرت نخبگانی، امروز تبدیل به یک رویه معمول و بدیهی شده است. این معضل نیز در استان های بزرگ به مراتب کم تر دیده می شود  و یک معضل استان های کوچک و از جمله استان ما است. ایجاد بسترهای متعدد برای بروز و ظهور نخبگان، توجه ویژه و حقیقی به آنان و هم چنین دخیل نکردن مباحث سیاسی و فرهنگی برای حذف کردن آنان، از وظایف یک مدیر بومیِ کهگیلویه و بویراحمدی است.

  نگاه جهادی مسئولین: همه موارد فوق تنها زمانی می تواند محقق شود که متولی امر، جهادی فکر و جهادی عمل کند. مدیری که بخواهد جهادی باشد دیگر در لباس و ماشین و خانه و میز ریاستش هضم نمی شود. درد مردم را درد خود می داند و تا سر حد توان برای پیشرفت استانش تلاش و کار شبانه روزی می کند. همان طور که مشخص است این استان اگر بخواهد از نظر معیارهای پیشرفت به استان های پیشرفته تر در کشور نزدیک شود، راهی جز تلاش شبانه روزی و مدیریت جهادی نیست و الاّ این فاصله محرومیتی روز به روز بیشتر می شود.

مواردی که در بالا ذکر شد تنها گوشه ای از شاخص هایی بود که می بایست مورد توجه مدیران کهگیلویه و بویراحمدی جهت مدیریت بومی برای تحقق پیشرفت مطلوب استان، قرار گیرد. اما چیزی که مشخص است این که راه حل موثر برای پیشرفت همه جانبه استان، نگاهِ کهگیلویه و بویراحمدی است ... .

للحق

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


جمعه 12 تیر 1394 :: نویسنده : محمد طاهری
للباقی

همیشه میلاد آقا امام حسن(ع) برایم طعمی دیگر داشته 
امسال هم در عین ناباوری مهمان سفره کرمش کردنمان. قربانش...
نظر کرمش بر سرم مستدام

للحق
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


للباقی


قبل التحریر: اولین یادداشت در هفته نامه استانی روزنامه جوان استان ک و بعلاج توجه به محرومیت استان، رفع تحریم ها نیست!


شاید روزی برسد کشاورزی از روستاهای همین کهگیلویه و بویراحمد خودمان برای حل مشکل کشاورزیش به اداره جهاد کشاورزی شهرستان رجوع کند و بعد از آن به فرمانداری و بعدش هم اداره جهاد استان و بعدترش هم استانداری و آخرش جواب بشنود که تحریمیم و بودجه نداریم و کاری از دست ما ساخته نیست!!

 یا همین طور دامداری و همین طور صنعت گری و همین طور راننده تاکسی و ... .

 رئیس جمهور محترم، چند مشاور ایشان و عده ای دیگر از مقامات بالادستی، در بیان مشکلات امروز کشور کمی بی دقتی می کنند. وابسته کردن  مشکلات امروز (از آب آشامیدنی تا ازدواج و ...) به تحریم ها، فرار از واقعیت است. حال آنکه به گفته کارشناسان و متخصصان با برطرف شدن تحریم ها، تنها گوشه ی بسیار کوچکی از مشکلات آن هم به صورت موقتی برطرف خواهد شد و تنها زمانی می توانیم به رشد واقعی اقتصادی برسیم که مسیر پیشرفت را از درون کشور، با عنایت به ظرفیت های داخلی شروع نماییم. این مهم زمانی اتفاق میافتد که برای گره ها و معضلات مان، راه کارهای بومی اتخاذ نماییم. 

همیشه برای حل یک مسئله، یک راه وجود ندارد. مسیرهای متعددی می تواند شما را به راه حل های منطقی و عملی برساند. اما اگر جامعه ای عادت کرد که برای حل مشکلات و معضلاتش، راحت ترین راه حل ممکن را انتخاب نماید، نمی توان از آن جامعه توقع پیشرفت همه جانبه را داشت. گیریم که تحریم ها بتواند گوشه ای از این مشکلات را با داشتن هزینه هایی برطرف نماید، اما باید توجه کنیم که ساده ترین راه حل ممکن را انتخاب کرده ایم و این راه حل تنها راه حل پیش روی ما نیست.

 با بررسی تاریخ کشورهای توسعه یافته به خوبی در می یابیم که رشد یک ملت مدیون خواست جمعی آنان و تلاش شبانه روزی فارغ از همه مشکلات و معضلات است؛ ایران ما نیز از این قاعده مستثنی نیست. حال اگر ما به جای پیدا کردن راه حل های نوین، به دنبال بهانه تراشی باشیم و خود را به تلاش بیشتر عادت ندادیم و به راه حل های ساده و در دسترس اکتفا کردیم نمی توان توقع ترقی مطلوب را داشته باشیم.

عیناً همین مسئله در بحث استانی صادق است. اگر مسئولین و متولیان استانی به جای تلاش چند برابر برای حل معضلات، با ادبیاتی تکراری کم کاری های خود را به تحریم و ... مرتبط ساختند، هیچ گاه نمی توان توقع داشت که چهره محرومیت از این استان زدوده شود.

استان ما ظرفیت های بسیار متنوعی دارد که در صورت مدیریت و به کارگیری این ظرفیت ها جای هیچ گونه بهانه تراشی برای کم کاری و انفعال باقی نمی گذارد. از طرفی همین استانِ با پتانسیل، از جهات مختلفی نشان از محرومیت دارد. محرومیتی که با هیچ شاخصی شایسته این خطه نمی باشد. 

اساساً عقب افتادگی و محرومیت را نمی توان با تلاش عادی و معمول جبران کرد؛ همت جهادی و عزم قوی می خواهد که فارغ از هرگونه بهانه تراشی برای فرداهای روشن تلاش کرد.

 به امید آن روزها ...       

للحق

  

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


یکشنبه 7 تیر 1394 :: نویسنده : محمد طاهری

للباقی

همیشه برایم سوال بود که چه می شود انسان ها این قدر پلید می شوند؟! حتی آنان که سابقه دین داریشان از درخشان ترین هاست ... .

امروز شاید به جواب سوالم قدری نزدیک تر شده باشم.

(وابستـــــــــــــــــگی و دل بستــــــــــــــــــــــگی)

این ها مقدمه هر بدبختی می شوند.

این روزها بهترین مجال است برای اینکه فکر کنم فرار از وابستگی و دل بستگی، سخت ترین کار ممکن است و من امروز اعتراف می کنم که نمی توانم؛ جز آنکه نظر کرم بر من شود ... .

أدعوکَ یا سیدی بلسانٍ قد أخرَسَه ذَنبُه

مولایم! تو را با زبانی می خوانم که گناه گنگش کرده ...


للحق

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
رندان خاموش
درباره وبلاگ


للباقی

اصلِ قصه من با تو با "إسمع و إفهم" تازه شروع می شود ... .

ر.خ

للحق

مدیر وبلاگ : محمد طاهری
نویسندگان
آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :

                    
 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic