للباقی

 

خوبان و اولیای خدا از هیچ هیچ هیچ هیچ چیز جز خدا نمی ترسند؛ و آن ترس نیز از جدا شدن و فراق از ذات قدسی حق است. به قول سیدمرتضی سربازان امام زمان از هیچ چیز جز گناهان خویش نمی ترسند.

این مقام کمی نیست که آدمی از هیچ موضوعی اندکی ترس در دلش نرود؛ نه از آینده نه از امروز، نه از امتحان نه از نقص های خود نه از پیشامدهای سخت. با خودم فکر می کردم آیا این خوبان از مأموریت های بزرگی که خدا به آن ها می دهد هم نمی ترسند؟! به گمانم رسید وقتی این خوبان در دعایشان از خدا می خواهند: رَبَّنَا وَلَا تُحَمِّلْنَا مَا لَا طَاقَةَ لَنَا بِهِ، پس حتم می کنند که خدا بار و مأموریتی را برگرده آنان نمی گذارد که نتوانند از پس آن برآیند؛ باز هم این خوبان لبخند می زنند... .

 

اللهم الحقنا بهم

 

للحق

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


جمعه 27 دی 1398 :: نویسنده : محمد طاهری
للباقی

مقامات آمریکایی::: دلقک
مقامات فرانسه و آلمان و انگلیس::: پادو های دلقک


و توده مردم مستضعف دنیا، بازیچه این دلقک ها. و این یعنی خلاصه جریان سرمایه داری سیاه و غالب امروز ... .

برای عبور از دنیای دلقک ها #باید_قدرتمند_بشویم ...

للحق
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


پنجشنبه 26 دی 1398 :: نویسنده : محمد طاهری
للباقی

حبیب را سیال یافته ام؛ گاهی در عمق تاریخ با بارقه های نور پیدایش کرده ام گاهی در فرداها انتظارش را می کشم. حبیب شاید در کربلای پنج کنار کانال ماهی شلمچه هنگامی که بی سیم چی بود شهید شده باشد شاید این روزها هنگام دکتری خواندن در آمستردام هلند و ماجرایش با ترامپ احمق و شاید در دهه پنجاه دانشگاه تهران و قبل تر.... . 
حبیب یک نعمت الهی به قلب من است.
گاهی لحظه ها محو عکس قنوت عاشقانه اش می شوم. 

للحق
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


سه شنبه 24 دی 1398 :: نویسنده : محمد طاهری
للباقی

رشد و کمال و حتی لذت و آرامش در "یکی شدن" است؛ و "یکی شدن" در زدودن اغیار؛ و این شاید همان "تمرکز" باشد؛ همان "حضور قلب"؛ همان که وقتی در مقابل معشوقت قرار می گیری همه وجودت محو او باشد... .

للحق
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


دوشنبه 23 دی 1398 :: نویسنده : محمد طاهری
للباقی

ما درست جایی مرده ایم که انصاف را خاک کرده ایم و بر مزارش زار زار اشک ریخته ایم... .

للحق
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


شنبه 21 دی 1398 :: نویسنده : محمد طاهری

للباقی

#
سردار_حاجی_زاده که اسمش با اقتدار موشکی به عنوان یکی از قوی ترین بخش های بازدارنده کشور و محور مقاومت گره خورده است، یک فرمانده "متخصص و کارکشته" است؛ از اولین روزهای تشکیل یگان موشکی ایران در عالی ترین سطح فرماندهی تا به امروز حضور داشته است و نتیجه عملکردش را نه به شعار بلکه به عمل دیده ایم و خوب می دانیم که قدرت موشکی امروز جمهوری اسلامی چه معادلاتی را نسبت به ایران و منطقه عوض کرده است.
امروز وقتی این فرمانده مقتدر پس از عمری مجاهدت خالصانه، خاضعانه در پیشگاه مردم عذر خواست و آرزوی مرگ کرد #شهید_زنده شد.
انقلاب از شهدای زنده از #حاج_قاسم ها خالی نمی ماند.

للحق

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


جمعه 20 دی 1398 :: نویسنده : محمد طاهری

للباقی

اگر غایت عرفان و عارفان، فنای فی الله باشد انقلاب خمینی، گشاینده دریچه‌ای جدید به عرفان است که سلوک را در میدان جهاد معنا می‌کند و رسیدن به ذات وجودیِ انسانِ خلیفه‌الله را در مبارزه با طواغیت؛ سیر انفسی و ریاضت و جهادِ با نفس سالکان این مسلک در میدان مبارزه‌ای‌ ست که سیر آفاقی آن به وسعت شرق تا غرب جغرافیایی و اندیشه‌ای است که انبوهی از مظلومان و مستضعفان عالم را در برمی‌گیرد؛ مرزهای اعتباری خاکی را می‌شکند و مرزهای حقیقی ایمانی را وسعت می‌بخشد آن‌سان که دیدیم چگونه خبر شهادت عارف مجاهد حاج قاسم، مرزهای نوظهور ایمانی را نمایان ساخت.

عارف این مسلک دیگر گوشه و زاویه‌نشین نیست؛ مرحله‌به‌مرحله، کوی به کوی، منزل‌به‌منزل سلوکی خویش را در جهاد سپری می‌کند و در آرزوی شهادت که تجلی فنای فی الله است بیابان به بیابان، سرگشته و واله، مجنون وار می‌گردد. و مگر نه این ست که عاشق، با هر تجلی معشوق، با نسیان حیات مادی خویش، حیران می‌گردد و برای بی‌پرده دیدن معشوق خود، بی‌تاب لحظه‌های کوتاهِ وصل می‌شود و گریان و شیدا برای وصالی همیشگی، لحظه‌شماری می‌کند؟ عارف مجاهد این مسلک، لحظه‌شماری‌های قرار عاشقی را در میدان‌های جنگ با شقی‌ترین انسان‌ها می‌گذراند و تنها خدا می‌داند که او در میانه‌ی این میدان چه ها می‌بیند که چنین عاشقانه خود را فراموش می‌کند و همه‌ی وجودش فنای شمع معشوق خویش می‌گردد. ما که نمی‌دانیم و او نیز با سکوت محض خویش، اسرار را کتمان می کند  اما سید مرتضی می‌گوید:

"ما همه افق‌های معنوی انسانیت را در شهدا تجریه کردیم، ما ایثار را دیدیم که چگونه تمثل می‌یابد، عشق را هم، امید را هم، زهد را هم، شجاعت را هم، کرامت را هم، عزت را هم، شوق را هم و همه آنچه را که دیگران جز در مقام لفظ نشنیده‌اند، ما به چشم دیدیم؛ ما دیدیم که چگونه کرامات انسانی در عرصه مبارزه به فعلیت می‌رسد، ما معنای جهاد اصغر و اکبر را درک کردیم، آنچه را که عرفای دل‌سوخته حتی در سر دار نیافتد، ما در شب‌های عملیات آزمودیم، ما فرشتگان را دیدم که چه‌سان عروج و نزول دارند، ما عرش را دیدیم. ما زمزمه جویبارهای بهشت را شنیدیم، از مائده‌های بهشتی تناول کردیم و بر سر سفره حضرت ابراهیم(ع) نشستیم، ما در رکاب امام حسین(ع) جنگیدیم..."

آن‌که چنین عشق‌بازی با معبود خویش دارد و چنین منزل‌به‌منزل او را بی‌پرده‌تر می‌بیند، چه نیازی به نام‌ها و عنوان‌ها دارد و از همه این عالم تنها یک عنوان را برای خویش می‌پسند که آن‌هم یادآور طریقت عاشقی خویش است؛ سرباز!

در این عالمی که اسم‌ها پربسامدترین موج‌های فراگیر هستند، هنگامی‌که نام‌ها و عنوان‌ها گم می‌شود سلوک عرفانی و نظامی و فرهنگی و سیاسی و اجتماعی، قدرت تأثیر فراگیرتری می‌گیرد و بر قلب‌ها و اندیشه‌ها اثرمی گذارد و خلقِ محبت و تحکیم انگیزه‌های فکری و مکتبی می‌کند؛ آن‌چنان‌که انبوهی از کتاب‌ها و فیلم‌ها و منبرها توان رقابت با آن را ندارند.

تنها این عارفان مجاهد که "همه" زندگی خویش را در خط مقدم جهاد تعریف کرده‌اند و دلبستگی به حیات مادی‌ را سه‌طلاقه کرده‌اند می‌توانند ره صدساله را یک‌شبه بروند و تجلی‌های عاشقی‌ای را مزه مزه کنند که عرفای هشتادساله‌ی زحمت‌کشیده نیز به مقام آن‌ها غبطه بخورند. اینان کسانی هستند که دنیا را تحت تأثیر عشق‌بازی خویش قرار می‌دهند و پایه‌های ظلم و استبداد را با عقبه‌های اقتصادی کلان و تکنولوژی‌های پیشرفته و فلسفه‌های ظلمانی به لرزه درمی‌آورند.

اینان همان‌هایی هستند که به قول سیدمرتضی، پروردگار عالم عَلَم قیام انبیاء را به آن‌ها داده است و اینان همان‌هایی هستند که وظیفه دگرگون کردن عالم بر گرده‌ی آنان است.

حاج قاسم یکی از این عارفان مجاهدی بود که تربیت‌شده مکتبِ عرفانِ امام خمینی(ره) است؛ و خدای منان اراده کرد او را چون خورشیدی تابان بر آسمانِ انقلاب، برجسته سازد تا غایت مسیر الهی خویش را فراموش نکنیم. خدای متعال اراده کرده است که سرنوشت عالم به دست این عارفان مجاهد، تقدیر شود و این تقدیر خود گواه صادقی است که حاج قاسم‌ها بسیارند و بسیار خواهند بود؛ و این وعده الهی ست که این عارفان مجاهد، عالم را برای ظهور سبب اتصال زمین و آسمان و منظور اهل حقیقت و عرفان و معرفت فراهم سازند... .

 

 

بسم‌الله الرحمن الرحیم

"ما از مرگ نمی‌ترسیم که مرگ ما شهادت است و شهادت حیات عند الرب، عقل‌های محجوب و آیینه‌های قیراندود فطرت بشر غربی چگونه خواهند توانست که معنای حیات عند الرب را دریابند؛ حیات عند الرب نقطه‌ی پایانی معراج بشریت است که به آن جز با شهادت دست نمی‌توان یافت. ای وجدان‌های نیم خفته چشم بیداری بگشایید و ای بیداران گوش فرا دهید مائیم که بار تاریخ را بر دوش گرفته‌ایم تا جهان را به سرنوشت محتوم خویش برسانیم. خون سرخ ما فلقی است که پیش از طلوع خورشید عدالت بر آسمان تقدیر نشسته است."

 

للحق

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


چهارشنبه 18 دی 1398 :: نویسنده : محمد طاهری
للباقی

""سردار بزرگ و پرافتخار اسلام، آسمانی شد.""

این اولین جمله آقا در پیام تبریک و تسلیت حاج قاسم را هیچ گاه فراموش نمی کنیم؛ جمله ای خبری که تا عصر موعود، تازه می ماند... .

اللهم الحقنا بهم

للحق 
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


دوشنبه 16 دی 1398 :: نویسنده : محمد طاهری
للباقی

امروز شوری خاص در مراسم تشییع حاج قاسم بود؛ چشمانم گریان اما لبانم لبخند داشت! اشک از برای سوختن مان در فراق یک مرد مخلص مجاهد مهربان دوست داشتنی مدیر  مدبر مقتدر موثر بود و لبخند برای آن که حدس می زدم حاجی در عالم عرش به این سیل عظمت شور و ارادت مردم نگاه می کند و با آن تواضع مثال زدنی و آن لبخند ملیحش می خواند:

بیستون را عشق کند و شهرتش فرهاد برد!!

بعدالتحریر:
 با این که سوختیم 
اما شهادتت 
شروع یک طوفان است...

۱۶ دی ۹۸

للحق
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


دوشنبه 16 دی 1398 :: نویسنده : محمد طاهری
للباقی

از نام های روز قیامت، یوم الحسره است؛ روزی که به سبب فاصله ها، همه و همه حسرت می خورند.
این روزها هم برای ما رنگ قیامت دارد؛ مدام حسرت می خوریم از طول فاصله ها ... .

للحق
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


جمعه 13 دی 1398 :: نویسنده : محمد طاهری
للباقی

با این که سوختیم 
اما شهادتت 
شروع یک طوفان است ...

#سردار_دلها
#عزیزترین_سردار

للحق
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


پنجشنبه 12 دی 1398 :: نویسنده : محمد طاهری
للباقی

هنگامی که با "یار دلنواز"ی مصاحبت می کنی کانّه زمان بر تو متوقف می شود و گذر زمان را هیچ حس نمی کنی. 
چرا؟! 


للحق

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


دوشنبه 9 دی 1398 :: نویسنده : محمد طاهری
للباقی

اینان زندگی دنیوی شان هم عین بهشت ست؛ هم اینان که همه زندگی شان برای "تحقق وعده الهی"ست؛ علم شان، شغل شان، خانواده شان، عقل شان، عشق شان، خنده شان، گریه شان، همه و همه برای "تحقق وعده الهی" ست. 
الحمدلله که "ولی خدا" چنین خوبانی دارد... .

"مِنَ الْمُؤْمِنِینَ رِجَالٌ صَدَقُوا مَا عَاهَدُوا اللَّهَ عَلَیْهِ ۖ فَمِنْهُمْ مَنْ قَضَىٰ نَحْبَهُ وَمِنْهُمْ مَنْ یَنْتَظِرُ ۖ وَمَا بَدَّلُوا تَبْدِیلًا"

للحق


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


یکشنبه 8 دی 1398 :: نویسنده : محمد طاهری
للباقی

بین آدمی که "خوب بودن" را برای به دست آوردن "نام" می خواهد با آدمی که "گمنامی" را برای "خوب بودن" می خواهد چه تفاوت معناداری ست!! 

للحق
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


جمعه 6 دی 1398 :: نویسنده : محمد طاهری
للباقی

ای یار! "اشک" آخرین دارایی من است که به درگاهت آورده ام؛ اگر بین من و تو آتش عذابم است و مرا از تو دور کرده است، آن قدر اشک می ریزم که آتش عذابت را خاموش کنم تا باز بار دیگر نگاهم کنی و مرا بپذیری؛ ای عزیزترین عزیزانم و یا اله العاصین!

للحق
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
( کل صفحات : 2 )    1   2   
رندان خاموش
درباره وبلاگ


للباقی

اصلِ قصه من با تو با "إسمع و إفهم" تازه شروع می شود ... .

ر.خ

للحق

مدیر وبلاگ : محمد طاهری
نویسندگان
برچسبها
آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :

                    
 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات