پنجشنبه 30 خرداد 1398 :: نویسنده : محمد طاهری

للباقی

صدایی از دور در فضا می پیچد و می آید؛ صدایی جذاب و آرام و دلنشین؛ می پیچد و در وجودم درست در جایی که کمبودش را حس می کنم می نشیند و آرام می گیرد؛ انگار صدای مردی در سجده ست:

"من از مشکلات موجود آگاهی کامل دارم و می خواهم که کمکی بکنم؛ نه آن که دردی به دردها بیافزایم؛ می خواهم آرام، بی سر و صدا، فقط برای خدا، تا آن جا که می توانم و قدرت دارم به اسلام و انقلاب و به میهنم خدمت کنم و در این راه هیچ پاداشی از هیچ کس نمی خواهم."

صدا را در لازمان و لامکان تعقیب می کنم؛ جذبه‌ش مرا به سمت خود می کشد؛ صدای آشنایی ست؛ گویی بارها در طول تاریخ آن را شنیده باشم؛ نزدیک می شوم؛ آن را می شناسم؛ مردی که مهربانیِ‌ در چهره اش را بی‌مزد تعارف می کند؛ مردی که جسمش به تسخیر روحش در آمده؛ مردی که عشق را معلمی کرده... .

از او می پرسم آخرش مگر قرار است چه بشود؟ انتهای دویدن برای اسلام و انقلاب چیست؟

پر ابهت و با طمأنینه پاسخی می دهد که شاید گمان کنی دیگر کلیشه ست؛ اما حرفش روح دارد:

"هدف ما انسان سازی است، انسانی که خدا را بپرستد، براساس ارزش های خدایی کار کند، با هوای نفس مبارزه کند، با طاغوت ها و ابرقدرت ها بجنگد و در برابر هیچ قدرتی جز خدا تعظیم نکند. جنگ، پیروزی، شکست، مصیبت، سختی، درد، غم، فعالیت، مبارزه و خلاصه همه زندگی برای تربیت انسان و عبرت او و بالاخره هدایت او به سوی کمال است."

می گویم تو را تا حدی که می شناسم، در عین قرار و وقار اما بی قرار بوده ای؛ وجود بی قرارت بین سرزمین های زیادی آواره ات کرده است؛ اصلاً تو را همیشه در "درد" غلتان دیده ام. چگونه اهل علم هستی و چنین عاشق شوریده؟ آخرش قرار است چه بشود؟

لبخند مهربانانه ای می زند و سر به زیر می گوید: "وقتی عقل، عاشق می شود، عشق، عاشق می شود؛ آن گاه شهید می شوی ... ."
خیره می شوم به وجودش که بنا ست درین دنیای شلوغ و پر غوغا، ذره ذره مثل شمع آب شود و نور دهد و به فنای دوست برسد... .

#شهید_مصطفی_چمران


Image result for ‫شمع دکتر چمران‬‎

 

للحق

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


سه شنبه 28 خرداد 1398 :: نویسنده : محمد طاهری
للباقی

#محمد_مرسی فرصت طلایی #مصر بعد از مبارک را سوزاند؛ مصر مستقل می توانست معادلات منطقه را تغییر دهد و دنیای اسلام را وارد فضای جدیدی کند. 
مصر امروز، به عنوان پر جمعیت ترین و یکی از راهبردی ترین کشورهای خاورمیانه، نه عزیز ست و نه تعیین کننده؛ بلکه نماد خستگی و بی عرضگی ست.
حق ست که وادادگی حکمرانان، بزرگ ترین خیانت به ملت شان ست!
بازخوانی توصیه های رهبری در اجلاسیه بیداری اسلامی در سال 90 خواندنی ست:

""اصولتان را روی کاغذ بنویسید؛ اصالتهای خود را با حساسیت بالا حفظ کنید؛ نگذارید اصول نظام آینده‌ی شما را دشمنان شما بنویسند؛ نگذارید اصول اسلامی در پای منافع زودگذر قربانی شود. انحراف در انقلابها، از انحراف در شعارها و هدفها آغاز میشود. هرگز به آمریکا و ناتو و به رژیمهای جنایتکاری چون انگلیس و فرانسه و ایتالیا که زمانی دراز سرزمین شما را میان خود تقسیم و غارت کردند، اعتماد نکنید؛ به آنها سوء ظن داشته باشید و لبخند آنها را باور نکنید؛ پشت این لبخندها و وعده‌ها، توطئه و خیانت نهفته است. راه حل خود را خود با بهره‌گیری از سرچشمه‌ی فیاض اسلام به دست آورید و نسخه‌های بیگانه را به خودشان پس دهید.""

للحق
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


دوشنبه 27 خرداد 1398 :: نویسنده : محمد طاهری
للباقی

یکی از چیزهایی که از کودکی به آن علاقه داشتم این بود که هر از مدتی، آلبوم عکس ها را پهن کنم وسط اتاق و آن ها را یک دل سیر تماشا کنم. فکر می کنم از آن دست آدم های خاطره باز باشم! البته خاطره بازها غالبا اهل تعریف خاطراتشان هستند اما من بیشتر دوست دارم به آن ها فکر کنم تا تعریف کنم. شاید به خاطر همین روحیه باشد که کلی دفتر خاطره و دل نوشته دارم و اگر وقت کنم سری به آن ها بزنم کلی کیف می کنم!
همین وبلاگ دیگر امروز برای خودش یک دفترچه قطور خاطرات شده ست؛ حدود هشت سال خاطرات گوناگون!
چند روز پیش اتفاقی به یک یادداشت قدیمی ام برخوردم کلی خاطرات برایم زنده شد؛ دیدم ای بابا چرا به خاطرات قدیمی این دفترچه سر نمی زنم!! تصمیم گرفتم هر از چند روزی یکی از پست های قدیمی را باز نشر کنم تا خاطراتم را مرور کرده باشم و نگذارم برخی خاطراتم در کوران روزمرگی ها گم شود.

بعدالتحریر: وبلاگ همچنان برای من یک گوشه دنج و خلوت و آرام و بی سر و صدا درین شلوغی های مجازی ست؛ درست مثل نیمه های شب یک کویر ... .

للحق

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


یکشنبه 26 خرداد 1398 :: نویسنده : محمد طاهری
للباقی

چیزی از این شگفت انگیز تر هست که عن قریب وارد دنیایی خواهیم شد که مناسباتش غالبا با این دنیا متفاوت ست و در آن به حرکتی ابدی میافتیم؟!
موفقیت و خوشبختی و سعادت در سرای باقی، نه با مدرک هست نه با شهرت نه با ثروت نه با کسوت! 
ما عن قریب خواهیم مرد و به دنیایی پر از حیرت وارد خواهیم شد... .

"در آن نفس که بمیرم در آرزوی تو باشم"

للحق
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


جمعه 24 خرداد 1398 :: نویسنده : محمد طاهری
للباقی

لیلی در میان آن همه جام، جامِ مجنون را می شکند. 
مجنون وقتی جام شکسته شده اش را می بیند چه فرضیاتی ممکن ست به ذهنش برسد؟

- لیلی از من بیزار ست.
- یحتمل یک خطایی از من سر زده ست که لیلی تاوانش را گرفته.
- کار لیلی از سر تصادف بوده.
- لیلی می خواهد مرا امتحان بکند.
- از کجا معلوم لیلی فردا باز جام مرا نشکند؟ و اگر این تبدیل به یک روال شود چه؟!
- لیلی مرا رسوا کرد.
- ناراحت شدن من برای لیلی اهمیتی ندارد.
- چرا لیلی مثل باقی معشوق ها نیست؟! عاشقی های دیگران چه قدر راحت ست!
- از اول خواستنِ لیلی، اشتباه بود.
- اگر با من نبودش هیچ میلی/ چرا جام مرا بشکست لیلی

خدا در زندگی بارها جام ما را می شکند؛ و ما به فراخور موقعیت و معرفت مان یکی از جملات بالا را انتخاب می کنیم. 
همیشه سعی کرده ام پاسخ من به شکستن جام ها، همان پاسخ مجنون(پاسخ آخری) باشد؛ اما باید اعتراف کرد در پاره ای اوقات وقتی به دلم رجوع می کنم می بینم ته ته وجودم یک گلایه کوچک یا بهتر بگویم یک دلگیری کوچکی هست هرچند عقلی پاسخم همان پاسخ مجنون  باشد! و این درست هنگامی ست که آدمی، محاسبات خودش را بر محاسبات خدا ترجیح می دهد هر چند به بیان نیاورد! و این درست هنگامی ست که آدمی به کوچک بودن ظرف وجودیش پی می برد ... .

للحق
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


پنجشنبه 23 خرداد 1398 :: نویسنده : محمد طاهری
للباقی

داشتن چنین "رهبر با صلابت و مقتدری" برای هر انسان آزاده ای افتخار است. 
اما سوال عمیق تری ذهن مرا درگیر کرده است:
در دستگاه الهی، هر نعمت بزرگی با تکلیف بزرگی همراه ست. با داشتن چنین رهبری، خدا چه تکلیف بزرگی از این "امت" می خواهد؟!

#دیدار تاریخی آبه شینزو با آقا

للحق
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


پنجشنبه 23 خرداد 1398 :: نویسنده : محمد طاهری
للباقی

امروز سر کار، خیلی مشغول بودم و آخرهای کارم هم داشتم چیزی را طراحی می کردم و خیلی روی آن متمرکز شده بودم؛ به طوری که یک آن دیدم ساعت چهار ست و باید سریع میرفتم جلسه انتخابات شورای مرکزی انجمن؛ چون هیئت نظارت بودم باید حتما حضور میداشتم. در راه هم ذهنم کمی درگیر طراحی بود اما وقتی رسیدم به جلسه کلا فضایم تغییر کرد؛ انگاری همه این هشت سال کار تشکیلاتیِ دانشجویی برایم زنده شده باشد؛ خیلی دلم تنگ آن روزها شد؛ روزهایی سراسر آرمان خواهی و فعالیت و جلسه و گفت و گو و نوشتن و دغدغه و ارتباط و ابتکار و خلاقیت و ...؛ ابتدای جلسه حسی داشتم که انگار خیلی از این فضاها دور شده ام اما وقتی بیشتر دقت کردم دیدم چندین برابر آن دوران، انگیزه و رغبت و حتی ایده برای کار دارم! 
دوره دانشجویی ام تمام شده ست اما دوران آرمان خواهی ام که تمام نشده است! تازه اول این مسیر هستیم و باید به قوت، سر از پا نشناخت و در مسیر آرمان خواهی، دوید و دوید و دوید ... .

للحق
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


یکشنبه 19 خرداد 1398 :: نویسنده : محمد طاهری
للباقی

در میان رهبران دنیا، بدون شک آیت الله خامنه ای آرمان خواه ترین رهبر دنیا است؛ کسی که در کوران مشکلات کشورش هم، ذره ای از ادبیات آرمان خواهانه اش عقب نمی نشیند؛ کسی که قویاً به دو گانه اسلام و استکبار ایمان دارد و خبر از احتضار استکبار می دهد؛ کسی که ابایی ندارد علناً برای نابودی رژیم غاصب قدس روزشماری کند؛ کسی که در سر، احیای تمدنی باشکوه تر از تمدن صفوی و حتی تمدن سال های نخست اسلامی را دارد. کسی که راه حل کشورش را صرفاً در ظرفیت های موجود داخلی و تئوری مقاومت می داند؛ کسی که به جمهوریت ایمان دارد، اما در عین حال هنوز یک انقلابی سرسخت ست و زبانش شبیه دیپلمات ها نشده ست؛ کسی که این روزها بعد از عمری مجاهدت، پیر شده است اما بر خلاف خیلی از انقلابیون تاریخ، پشیمان و ناامید نیست؛ کسی که عاشق تغزل ست اما از غزل هم، حماسه می فهمد!
اگر کسی از من بپرسد مهم ترین دستاورد سی ساله رهبری او برای ایران چه بوده ست؟ خواهم گفت " زنده و پویا کننده آرمان خواهی ها در عصر مُردن آرمان ها" و این نشان استثنایی را امروز مگر جایی جز ایران سراغ داری! 

للحق

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


جمعه 17 خرداد 1398 :: نویسنده : محمد طاهری
للباقی

دنیا ظرفیت و ارزشِ تحملِ محبت را ندارد. در دنیا هم کم هستند اهل محبت؛ با خودم فکر می کنم در عالم باقی، همه اهل محبت می شوند؟!

للحق 
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


للباقی

باید از بیت امام تشکر کرد که یک "نماد واقعی" از نسل آقازاده های به دوران نرسیده(که یحتمل در آینده مدعی و تمامیت خواه هم می شوند) را مرتب جلوی چشمان ما قرار می دهد و نمی گذارد این نسل بی هویت پر از آمال و آرزو فراموش شود.

للحق
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


یکشنبه 12 خرداد 1398 :: نویسنده : محمد طاهری
للباقی

شاید آدمی باید به خودش "حق" بدهد که گاهی خسته شود و کم بیاورد. "حق"ی که تقریبا هیچ وقت به خودم نداده ام...! شاید متأسفانه ...

للحق
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


یکشنبه 12 خرداد 1398 :: نویسنده : محمد طاهری
للباقی

"وصال" با همه ارزشمندیش، غایت نیست! باید پرسید "وصال" برای چیست؟!

للحق
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


جمعه 10 خرداد 1398 :: نویسنده : محمد طاهری
للباقی

موج قدرتمند روزمرگی خیلی از رفقایی که سابقاً در دوره دانشجویی سراسر آرمان خواهی و دغدغه مندی بوده اند و فعالیت های شبانه روزی می کرده اند را با خود برده است. و خیلی دیگر را به دلیل فاصله گرفتن از آن فضاهای مومنانه و با هم بودن، به مرز ناامیدی و پشیمانی از گذشته رسانده است. و خیلی دیگر را خنثی و بی تفاوت نسبت به محیط پیرامون کرده است.
یک سالی می شود که با رفقا تصمیم گرفتیم گروهی را تشکیل دهیم که بعد از دوره فارغ التحصیلی مان، هم مانع استحاله شدن مان شود و هم بستر و زمینه برای فعالیت های اثرگذار مهیا شود. 
از همان یک سال پیش جلسات مرتبی را در خصوص میثاق برگزار کردیم؛ تفألی به قرآن کریم زدیم آمد: "وَإِذْ أَخَذْنَا مِنَ النَّبِیِّینَ مِیثَاقَهُمْ وَمِنكَ وَمِن نُّوحٍ وَإِبْرَاهِیمَ وَمُوسَىٰ وَعِیسَى ابْنِ مَرْیَمَ وَأَخَذْنَا مِنْهُم مِّیثَاقًا غَلِیظًا" و این چنین میثاق، نام گرفت.
دیروز جلسه عمومی میثاق را برگزار کردیم؛ حول بیانیه گام دوم یک بحث آزاداندیشی خوبی شکل گرفت؛ هر کدام از بچه های انقلابی وقتی خسته شدند و کم آوردند باید سری به این بیانیه بزنند به گمانم! 

"شمایید که باید کارآزموده و پُرانگیزه از انقلاب خود حراست کنید و آن را هرچه بیشتر به آرمان بزرگش که ایجاد تمدّن نوین اسلامی و آمادگی برای طلوع خورشید ولایت عظمیٰ (ارواحنافداه) است، نزدیک کنید."

خدای متعال به حق مولایمان به اندک حرکت هایمان  برکت و اخلاص عنایت کند و ما را درین مسیر، موفق و قدرتمند نماید.

للحق
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


چهارشنبه 8 خرداد 1398 :: نویسنده : محمد طاهری
للباقی

حسن ظن به خدا یک مسیر ست ست، امید غیرمنطقی و غیر واقعی هم یک مسیر.
اولی "حرکت عاشقانه" می سازد؛ دومی "حرکت ابلهانه".
و چه "حرکت های ابلهانه" ای که گمان کردیم "عاشقانه"ست!

للحق
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


چهارشنبه 8 خرداد 1398 :: نویسنده : محمد طاهری
للباقی

میل پرواز داریم خدایا؛ اما آن قدر درگیر خودمان هستیم که فقط خودمان را می بینیم! درین شب قدر، مقدر کن که خودمان را به کل فراموش کنیم. خدایا ما را به یک نسیان ابدی مبتلا کن.
عاشق پرواز ایم تو می دانی؛ اما بال مان سنگین ست؛ و تو می دانی که بال سنگین، نقض پرواز ست ... .

شکسته تر از هر زمان دیگری ام یا رب ... .


للحق
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
( کل صفحات : 2 )    1   2   
رندان خاموش
درباره وبلاگ


للباقی

اصلِ قصه من با تو با "إسمع و إفهم" تازه شروع می شود ... .

ر.خ

للحق

مدیر وبلاگ : محمد طاهری
نویسندگان
آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :

                    
 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات